Bericht van de technische commissie: toelichting proces teamindeling


  • Categorie:
  • Datum: 08-06-2026

Sint-Oedenrode, juni 2026  

Beste spelers, beste ouders,  

Het seizoen is bijna ten einde. We kijken terug op een leuk, sportief en gezellig hockeyjaar binnen onze vereniging en we hopen dat ook het volgende jaar een mooi en sportief jaar mag worden. Inmiddels zijn we druk met de teamindelingen van het komende jaar en daarover willen we jullie graag informeren. De Technische Commissie (TC) is in de afgelopen tijd al druk in de weer geweest om die indeling voor komend seizoen zo goed en passend als mogelijk te maken.  

Zoals gebruikelijk zijn er gedurende het seizoen teambeoordelingen gehouden bij de (meisjes)juniorenteams, vanaf de MO11. Deze tussentijdse evaluaties en eindevaluaties van de coaches en trainers zijn inmiddels bekeken door de TC. Op basis hiervan is er een nieuwe teamindeling voor de junioren meisjes en jongens O11 t/m O18 gemaakt.  

Hieronder volgen de belangrijkste punten wat betreft de indeling van de junioren:  

Meisjesteams:

  • MO11: één team, niet ingedeeld op sterkte. MO11 speelt 9 tegen 9 op een driekwart veld.  
  • MO12: twee teams, ingedeeld op sterkte, waarvan MO12-1 het selectieteam is.  
  • MO14: drie teams, ingedeeld op sterkte, waarvan MO14-1 het selectieteam is.  
  • MO16: drie teams, ingedeeld op sterkte, waarvan MO16-1 het selectieteam is.  
  • MO18: drie teams, ingedeeld op sterkte, waarvan MO18-1 het selectieteam is.  
  • In de ‘niet-selectie’ teams is er geprobeerd zo goed mogelijk rekening te houden met het sociale aspect (vriendinnen, sociale contacten) en de voorkeur van speelsters. Echter omdat MHC Sint-Oedenrode een kleine club is, is helaas niet alles mogelijk, hoe graag we dat ook zouden willen. De TC heeft haar uiterste best gedaan om de indelingen te laten aansluiten bij de individuele wensen van speelsters.  
  • Er is zo goed mogelijk geprobeerd om een goed evenwicht tussen eerste- en tweedejaars speelsters in de teams te hebben. Dit is niet overal mogelijk (en soms heeft het sociale aspect in de niet-selectieteams voorrang), maar wel altijd het streven om de continuïteit van met name de selectieteams te borgen voor het seizoen erna.  
  • Wanneer een team geen vaste keeper heeft, rouleren de speelsters om te keepen  

Jongensteams:  

  • Er is één jongensteam in de junioren, dat is J014-1.  

Gelukkig zijn er in de jongste jeugd nog wel meerdere jongensteams.  

Voor meer informatie over het beleid van de club en de selectieprocedure, verwijzen wij je graag naar de website van MHC Sint-Oedenrode (klik op: info-teams-selectie ).  

Mochten er naar aanleiding van de indeling vragen en/of opmerkingen zijn, neem dan contact op met de coach of teammanager van het team of mail naar: [email protected].  

Mocht je als ouder interesse hebben om een team te coachen, training te geven, teammanager te zijn of een andere rol binnen de club te willen vervullen en je hebt dat nog niet laten weten, laat dit ons vóór 1 juli weten op eerder genoemd mailadres. Graag ontvangen wij jullie aanmeldingen, want vrijwilligers zijn belangrijk en hard nodig voor onze club!  

Op zaterdag 13 juni 2026 om ca. 18.00 uur zullen de nieuwe teamindelingen worden gedeeld via de teammanagers en de site/LISA.  

Wij wensen iedereen veel hockeyplezier toe voor het nieuwe seizoen!  

Met sportieve groet,  

Technische (selectie/teamindeling) Commissie en lijncoördinatoren Junioren